8 מיתוסים על נשירת שיער

מיתוסים על נשירת שיער סובבים סביב מתי זה קורה, למה זה קורה, איך זה קורה. בואו ניקח רגע אחד ונאשים את ד”ר גוגל בנושא.

ועכשיו , בוא נדבר על 10 האמונות הרווחות לגבי נשירת שיער, ונבין אחת ולתמיד, מה אמת ומה שקר.

 

#1 

מיתוס: נשירת שיער היא תכונה נרכשת מהאם, או מהאב, או מהסבים.

אמת: אין גן אחד שגורם לנשירת שיער שאותו אפשר להעביר מדור לדור. הגנים של שני ההורים הוא פקטור. מסתבר שאין בן משפחה אחד שאשם בכך!

 

#2 

מיתוס: גברים סובלים יותר מנשים מנשירת שיער

אמת: נשירת שיער נפוצה אצל נשים בדיוק כמו אצל גברים. לעיתים זה פחות מובחן בנשים בגלל שיש להן מודעות גבוהה יותר בהקשר של המראה החיצוני (בד”כ) והן יודעות להסתיר זאת טוב יותר.

 

#3 

מיתוס: נשירת שיער קורית בגלל תנועה לא טובה של דם

אמת: חומרים שעובדים על מרצת דם לקרקפת לא הוכחו כעוצרים נשירת שיער. לעיתים הם יכולים לשפר את בריאות הקרקפת ובעקיפין לשפר את מראה השיער

 

#4 

מיתוס: נשירת שיער קורית בגלל תזונה גרועה

אמת: זה נכון שחסרים תזונתיים מסויימים יכולים באופן זמני לגרום לנשירה, אך חוסרים כאלה הם מאוד נדירים. 

 

#5 

מיתוס: רק נשים מבוגרות מאבדות את שערן

אמת: אנו נוטים לקשר נשירת שיער לגיל מבוגר. בגיל המעבר מתרחשת ירידה ברמת האסטרוגן ועלייה בהורמון הטוסטסטרון, שרמה גבוהה שלו עלולה לגרום לנשירת שיער. לכן אישה שעברה את גיל הפוריות היא בעלת סיכון גבוה יותר גבוה לנשירת שיער. עם זאת, נשירת שיער נפוצה ביותר גם בקרב נשים בגיל הפוריות והנעורים. כאשר נשירת שיער מתחילה בגיל צעיר מאוד, כדאי לבקר אצל הרופא. 

 

#6 

מיתוס: חבישת כובע יכולה לגרום לנשירת שיער או להחמירה

אמת: כובע מאוד לוחץ עלול לגרום ללחץ, שעלול להוביל להתקרחות מקומית. (בדומה לג’ינס מאוד צמוד שיכול לגרום לאובדן שיער מקומי ברגליים). אך באופן כללי, חבישת כובע אינה גורמת לנשירת שיער ולא יכולה להחמיר אותה

 

#7 

מיתוס: שימוש במייבש שיער, צביעות, החלקות או משיכות שיער עלולות לגרום לנשירה

אמת: אין קשר מוכח בין טיפולי יופי חיצוניים המקובלים, לבין נשירת שיער. גם אם לא כל הסיבות לנשירת שיער ידועות, יש הוכחות ברורות שגורמים חיצוניים כאלה לא גורמים לנשירה, אך בהחלט עלולים להביא לשיער יבש, מתפצל ושביר. 

 

#8

מיתוס: שיער שומני נוטה יותר לנשור

אמת: מקורו של שיער שומני הוא קרקפת שומנית. גורמים רבים יכולים לגרום לקרקפת שומנית ולעיתים יש צורך לטפל בהם. שיער שומני לא נושר יותר משיער רגיל, אלא אם המקור לשומניות היא בבעיית עור ממנה סובלת הקרקפת, הגורמת בין היתר, לנשירת שיער.

חיפוש

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים

חיפוש