מה זה נטורופתיה

רפואה נטורופתית היא מדע המבוסס על קידום הבריאות על ידי זיהוי ההיבטים הייחודיים של כל מטופל ולאחר מכן הענקת טיפולים טבעיים שאינם רעילים

כדי לשחזר את האיזון הפסיולוגי, הפסיכולוגי והמבני שלו.

האיגוד האמריקאי לרופאים נטורופתים (AANP) מגדיר רפואה נטורופתית כ:

“מערכת של טיפול רפואי ראשוני – אמנות, מדע, פילוסופיה ואבחון, טיפול ומניעת מחלות – רפואה נטורופתית נבדלת על-ידי העקרונות שעליהם מתבססת השיטה שלהם. הטכניקות של הרפואה הטבעית כוללות שיטות מודרניות, מסורתיות, מדעיות ואמפיריות “(AANP, 1998).

מהם העקרונות של רפואה נטורופתית?

רפואה נטורופתית עוקבת אחרי מספר עקרונות מרכזיים:

  • כוח הריפוי של הטבע: לגוף יש יכולת טבעית לשמור ולשחזר את הבריאות. רופאים נטורופתים מקלים על תהליך הריפוי על ידי הסרת מכשולים לריפוי והתאמת טיפולים בכדי לשפר את הריפוי.
  • זיהוי וטיפול הגורם: רופאים נטורופתים מאתרים את הגורמים הבסיסיים של המחלה ולא רק את הסימפטומים של המחלה. הסימפטומים הם ביטוי חיצוני של חוסר איזון פנימי בשל כל שילוב של גורמים פיזיים, נפשיים או רגשיים . ניהול סימפטום עשוי להיות חשוב, אבל חשוב יותר לא להתעלם הגורם הבסיסי של המחלה.
  • ראשית אין להזיק: תוכנית טיפול נטורופתית משתמשת בכלי טיפול עדינים, לא פולשניים, יעילים, ואין להם תופעות לוואי שליליות.
  • המטפל הוא מורה: תפקידם העיקרי של רופאים נטורופתים הוא לחנך, להעצים ולהניע את המטופלים לקבל אחריות אישית יותר לבריאותם על ידי אימוץ גישה בריאה, אורח חיים ותזונה . תומס אדיסון אמר פעם, “הרופא של העתיד לא ייתן תרופה, אבל יעניין את המטופלים בשמירה על המסגרת האנושית, בתזונה ובמניעת מחלות”. זה יעיל יותר ללמד מאשר לטפל בחולים.
  • התייחסו לאדם כולו: רופאים נטורופתים מזהים חולשות או חוסר תפקוד ספציפיים בחולים שלהם, והטיפול מתבצע בהתאם למצגת הפרטית של המטופל. המטופל הוא זה אשר זקוק לטיפול, לא מצב המחלה או סימפטום. רופאים נטורופתים מעוניינים למצוא ולטפל בסימפטומים אופייניים שמגדירים את המטופל במקום בסימפטומים שכיחים המגדירים את המחלה. ויליאם אוסלר, MD, אמר פעם, “חשוב יותר לדעת איזה סוג של חולה יש למחלה ולא איזה סוג של מחלה יש לחולה”.
  • מניעה: זה הרבה יותר קל וזול יותר למנוע מחלה מאשר לטפל במחלה. רופאים נטורופתים מעריכים הן מידע סובייקטיבי והן אובייקטיבי הנחוץ כדי לחשוף את הרגישות הפוטנציאלית למצבי מחלה עתידיים בחולים שלהם. הם יכולים לדון באסטרטגיות חיים ספציפיות או תוספי תזונה כאמצעי למניעת מחלות.

כיצד יכולה תרופה נטורופתית להועיל לבריאות ולרווחתך?

רופאים נטורופתים מצליחים לעתים קרובות בטיפול במצבים כרוניים שאינם מגיבים לרפואה קונבנציונלית. זה כולל, אבל לא מוגבל ל: עייפות,כאב , הפרעות שינה, הפרעות עיכול. הם מסוגלים לענות על הצרכים האישיים של החולים ולפתח תוכנית טיפול הכוללת תוספי תזונה, רפואה בוטנית , וטיפול בדיאטה.

רופאים נטורופתים מבינים את אמנות הריפוי, שהיא יותר מאשר חלוקת תרופה צמחית או תוספת תזונתיים. כדי להבין את ההקשר של מחלת המטופל, על הרופא להקדיש זמן להקשיב לסיפור המטופל. טיפול נטורופתי יעיל דורש סבלנות ותקשורת טובה. רוב החולים יודעים מה לא בסדר ומה צריך לעשות, אבל הם לא יודעים איך לתרגם את זה לתוכנית פעולה. הרופא המטפל יכול לתרגם את סיפורו של המטופל ולהקצות סדרי עדיפויות בין האפשרויות העשויות להיווצר. הם גם לוקחים זמן לענות על השאלות של המטופל.

למה עלי לצפות בטיפול הטבעי הראשוני?

הטיפול הראשון עם רופא נטורופת נוטה להיות ארוך יותר, מאשר ביקור רפואי קונבנציונאלי במשרד -ונמשך כ60 דקות. בנוסף, נדרשים המטופלים לעתים קרובות להשלים ניירת אודות מצבם לפני הביקור כדי להנחות את הרופא הנטורופתי במהלך הראיון. רוב הביקור הראשוני כולל הקשבה לסיפור של המטופל. סיפור זה עשוי להיות בעל פיתולים רבים  ולכלול תנאים ביולוגיים מרובים או מחלות. רופאים נטורופתים מכירים בחשיבותו של תהליך זה ומאפשרים למטופל את הזמן והמרחב הנחוצים לחלוק את סיפורם.

רופאים נטורופתים משתמשים בבדיקות מעבדה ובנתונים אובייקטיביים אחרים בשילוב עם הסיפור הסובייקטיבי של המטופל כדי לקבוע את הטיפול היעיל ביותר. רופא נטורופת הוא כמו חייט, מנסה לתפור את החליפה הטובה ביותר עבור המטופל. זהו תרגול אמיתי של הרפואה, הדורש ניסוי וטעייה, יחד עם סבלנות ותקשורת טובה. תהליך זה מגיע לשיאו בתוכנית טיפול מותאמת אישית המעסיקה את המטופל באופן פעיל בבריאותו. הטיפול ישתנה בהתאם למומחיות של הרופא, אבל יעניק מספיק זמן בסוף הביקור בכדי לדון בתוכנית ולענות על כל השאלות. ביקורי מעקב נפוצים להעריך עד כמה התוכנית מתאימה ולבצע את השינויים הדרושים.