טיפול טבעי בכאב גב

טיפול בכאבי גב

כאבי גב יכולים להיגרם בשל מספר גורמים ולהופיע באזורים שונים של הגב-עליון, אמצעי או כאב גב תחתון ואף להשפיע על אזורים שונים של הגוף – בעיקר אם ישנה פגיעה בחוליות, שאז יתכנו תחושות של נימול והקרנת הכאב לאזורים שונים של הגפיים.

כיום קיים אחוז גבוה של הסובלים מהתופעה ואנשים רבים אשר לא נמצא להם מענה ופתרון למצבם וצריכים לשאת בכאב, דבר אשר מפריע לאורח החיים ומשבש את התפקוד היומיומי. ישנם כאלה אשר הכאב אצלם הוא כרוני.

כאלה אשר אחת לתקופה תוקף אותם כאב אקוטי ומשתק ולאחר מנוחה ארוכה חוזרים לשיגרת חייהם.

מה הן הסיבות לכאב גב?

  • סיבה אורטופדית – יכולה להגרם מדיספורמציה של חוליות הגב, הסתיידות החוליות או היצרות של תעלת השידרה, פריצת דיסק, שינויים ניווניים ומחלות מערכתיות אשר משפיעות בין היתר על עמוד השידרה,כגון: אוסטאופרוזיס, ספונדילו ארתריטיס, גידולים.
  • חבלה וטראומה – שיצרה שינויי מבנה, פגיעה ביציבה ופגיעה בחוליות הגב.
  • מזג אויר ושינויי אקלים – בד”כ יוצרים כאב גב אקוטי.
  • יציבה – הדרך שלנו להחזיק את הגוף משפיעה מאוד על עמוד השידרה ועלולה ליצור עקמת, או לחלופין מתח בשרירים שונים אשר ישפיע על זרימת הדם ויצור “תקיעויות” בגב וכאב.
  • הריון – יוצר כאב גב בשל שינויים במבנה האגן והעומס של הבטן אשר מושכת קדימה ומכבידה על הגב.

כאב הגב יכול להתאפיין בכאב עמום ומציק או בכאב חד ממוקד ומשתק והטיפול יינתן בהתאם.

חשוב מאוד לחזק הן את שרירי הגב השונים והן את שרירי הבטן ולבצע תרגילים שונים באופן קבוע, אשר יובילו להקלה משמעותית בתופעה.

הטיפול המשולב יכול במקרים רבים למגר את הכאב, ולהביא לשיפור באיכות החיים ותפקודו של המטופל.
הטיפול המשולב לא יכול לרפא פריצת דיסק, אך בכל הנוגע לכאב, יכול טיפול זה לעשות קסמים ולהביא את המטופל למצב בו “שכח” שאי פעם סבל מהגב ושאכן יש לו פריצת דיסק.

אין בעיה להתאים את הטיפול המשולב גם בזמן הריון, ונשים רבות פונות כיום לרפואה המשלימה בחיפוש אחר פתרון יעיל וחוזרות ליהנות מתקופה זו של חייהן.

לסיכום

ככלל, לכל סיבות הכאב השונות אשר שהוזכרו לעיל ניתן למצוא מענה ברפואה האלטרנטיבית, כאשר כל מקרה יאובחן לגופו ואז תוחלט שיטת הטיפול ותינתן הפרוגנוזה להחלמה.