שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר)

שלבקת חוגרת

ממחלת הנשיקה ועד שלבקת חוגרת – הכירו את המחלות הזיהומיות המדבקות שמסתובבות ומסכנות את כולנו

הרפס, מחלת הנשיקה, שלבקת חוגרת, מחלת הפה והטלפיים הן רק חלק משפע מחלות זיהומיות ויראליות שמתפשטות במהירות ומסכנות את כולנו. אז כיצד הרפואה הטבעית מטפלת בחולים – ולא פחות חשוב, כיצד אנו יכולים להימנע?

מערכת החיסון היא מערך מורכב ומתוחכם מכל צבא בעולם, וכשהוא עובד במיטבו, לחיידקים ווירוסים אין יכולת להעמיק בגופינו. למחלות תפקיד חשוב והן “מאמנות” את מערכת החיסון שלנו. מחלות ילדים לדוגמא הן חלק מהתפתחות תקינה של ילדים, ולא בטוח שזה נכון למנוע מהם את כל קשת המחלות הללו, שחלקן חוזרות בגיל מבוגר בגרסא חמורה בהרבה. כמובן שמעורבים אלמנטים גנטיים, אך ככלל גופינו בנוי כך, שנהיה חזקים ועמידים בפני מחלות זיהומיות, וכן נעבור אותן בקלות יחסית וללא סיבוכים.

 

מהי מחלה זיהומית ויראלית?

מרבית האנשים תופסים את המחלה הזיהומית כדבר בלתי רצוי, מעיק ומפריע לאורח חיינו, ורואים בה את ההפך מבריאות טובה. אך לא כך הדבר! הרפואה הטבעית מאמינה, כי להיות חולה מדי פעם- זה בריא. גוף חזק, בריא וחיוני הוא כזה ש”חוטף” מחלה פעם או פעמיים בשנה, מעלה חום מהר מאוד, המופע הוא יחסית דרמטי לכמה ימים ספורים, ומיד אחריו מופיע שיפור משמעותי בתסמינים, ונשארת עייפות שלאחריה יש תחושת חיוניות וחידוש מערכות. למעשה גוף בריא הוא כזה המגיב כמו גוף של ילד. ולכן, בניגוד לדעה הרווחת, ילדים לא נוטים לחלות יותר בגלל שמערכת החיסון שלהם חלשה, אלא בדיוק להפך- מערכת חיסון של ילד היא כמו אותה פלוגת טירונים שרק עכשיו התגייסו לצבא- חסרי ניסיון בקרב, אך בעלי מוטיבציה ועוצמה גבוהות במיוחד.

 

כשנתקלים במטופל המתלונן על מחלות חוזרות, מנסים להגיע לשורש הבעיה, ומשם לגשת לטיפול. טיפול מוצלח הוא כזה שיעזור לגוף להיות “חולה טוב יותר”. כלומר להגיע לשיא של המחלה כדי שממנה תבוא ההטבה. לכן מופע של חום גבוה הוא מבורך, כי משמעותו שמערכת החיסון נלחמת בחיידקים בעוצמה. שיעול וליחה הן תופעות מצוינות של הוצאת הצטברויות החיידקים החוצה, וכך גם הזעה מוגברת, שלשולים או השתנה מרובה. למעשה, הגוף “מנצל” את המחלה כדי לעשות סוג של ניקוי רעלים במהלכה.

 

מחלות כמו שלבקת חוגרת (או בשמה הרפואי: הרפס זוסטר), מחלת הנשיקה וגם הרפס, שמתבטא לרוב בצורת הרפס בשפתיים נתפסות מבחינה מסורתית כמחלות חצי בפנים-חצי בחוץ. המשמעות היא שהגוף לא מספיק חזק כדי לסלק את הפתוגן, והפתוגן לא מספיק חזק כדי להעמיד את אחיזתו בגוף. אז נוכל לראות חום גבוה שעולה מדי פעם (תוצאה של גוף שנלחם בוירוס), הרגשה כללית רעה, תשישות וחולשה, צמרמורות, שינויים בין חום לקור ועוד.

קיימות מחלות שונות מסוג זה, כפי שציינו יש את מחלת הנשיקה, הרפס השפתיים, הרפס זוסטר (שלבקת חוגרת) ומחלת הפה והטלפיים (מחלת ילדים). כל אלה הן למעשה מחלות מסוג זה. חשוב לדעת שבדיוק כמו שיש הרפס מדבק או הרפס שפתיים מדבק, כך גם גם שלבקת חוגרת מדבקת, ויש להיזהר ממגע או קרבה למי שחולה במחלות מסוג זה.

האסטרטגיה הטיפולית במצבים אילו, היא עירור חיסוני. הרפואה המערבית תמליץ על נטילת זובירקס, שמגיע גם בצורת משחה. זהו קרם המיועד לטיפול בפצעי קור (הרפס שפתיים).

 

הרפואה הטבעית ממליצה על שימוש בצמחי מרפא עוצמתיים המניעים את מערכת החיסון ומרכיביה לפעולה עוצמתית לכדי הכרעת הוירוס. התוצאה של זה היא עליית חום, הרגשה כללית רעה יותר, הזעה, חולשת שרירים ורצון עז בלשכב ולנוח. למעשה, תחושת חולי. לאחרי תחושת החולי, הנקראת “משבר החלמה”, תופיע בהדרגתיות החלמה, התתבטא בהורדת החום, הפסקת ההזעות, והשבה של כוח לגוף ולנפש.

 

 

 

רווית אוליאל / L.AC L.HRB
רווית אוליאל / L.AC L.HRB

מנהלת הקליניקה אולימד רפואה משלימה, מטפלת מזה שלוש עשרה שנים בדיקור סיני ויפני בקליניקות פרטיות ברחבי הארץ, ובמרפאת מכבי טבעי בחולון. מומחית ברפואה סינית, רפואה יפנית, צמחי מרפא, ותזונה.

לא מצליחים לרדת במשקל
לא מצליחים לרדת במשקל?

לא מצליחים לרדת במשקל? אולי מערכת העיכול אשמה! עיכול גרוע, כזה שרבים סובלים ממנו בעולם המערבי, יכול להוביל לעלייה במשקל. חוסר היכולת לספוג ולהטמיע רכיבי

סגירת תפריט
זקוקה לעזרה? התחילי צ'אט
דילוג לתוכן