הסיפור המדהים של שרית – איך מתגברים על נפיחות בטן שלא עוזבת ?

נפיחות בטן שלא עוזבת

הסיפור המדהים של שרית – איך מתגברים על נפיחות בטן שלא עוזבת ?

מאת: גיל מלמד.

“תשמע, זה סיפור מטורף”, אומרת לי שרית בפתיחת שיחתנו. אנו נפגשים בבית קפה שקט בשכונה במרכז הארץ. שרית היא אישה רזה ומטופחת, וניכר שהיא אוהבת להתלבש טיפ-טופ ולהיראות מצוין גם בסיטואציות שגרתיות. היא מספרת לי שלאחרונה חגגה יום הולדת 36, היא פרודה ויש לה שתי בנות קטנות. “הייתה לי נפיחות קטנה בבטן, מזה הכל התחיל”, מספרת שרית בעודה לוגמת מהקפה שהזמינה. “התעלמתי, אתה יודע. אני לא טיפוס שמתרגש מדברים כאלו. בדרך כלל תופעות שונות באות ועוברות מעצמן תוך יום-יומיים. אבל לא הפעם, לצערי”.

אני מסתקרן. “זה היה אחרי הלידה של הבת הקטנה שלך?”, אני שואל.

“ממש לא. הנפיחות התחילה להציק לי בערך שנה אחרי הלידה”, היא עונה. “הרגשתי מלאה, מעוגלת – והתחושה הזו לא עזבה אותי. זה לא היה קשור לזמני ארוחות, וגם לא לסוג הדברים שאכלתי. התחושה המבאסת והכבדה הזו פשוט התחילה ללוות אותי כל הזמן, ולא ידעתי מה קורה לי. הרגשתי כאב וחוסר נוחות שלא עזבו אותי”. שרית משפילה עיניים. “בוקר אחד, הבאתי את הבת הגדולה שלי לגן, ואמא אחרת שאלה אותי אם אני שוב בהיריון. אתה קולט?! הנפיחות בבטן שלי הייתה כזו מורגשת עד שאנשים כבר הסתכלו והתחילו לשאול את עצמם שאלות. איזה פאדיחות. החלטתי ללכת לרופאת המשפחה שלי כבר באותו היום”.

“רופאת משפחה זה מעולה”, אני אומר. “היא בטח יכולה לדעת מיד מה הבעיה”. הפעם, שרית מגחכת: “שטויות במיץ. התחלתי עם הרופאה תהליך שארך בערך שלושה חודשים של בדיקות מכל הסוגים והמינים. פה הסיפור מתחיל להיות משוגע – אחרי כמה בדיקות פשוטות שעשיתי, רופאת המשפחה שלחה אותי לבדיקות מיוחדות כדי לשלול מחלות קשות ואיומות. כבר נכנסתי בעצמי לחרדות ולסרטים. למזלי, בבדיקות האלו לא מצאו כלום. בשלב הזה, החלטתי לתת פייט – לא לקבל את המציאות כפי שהיא. לא רציתי לחיות עם הנפיחות המוזרה הזו, לא רציתי להרגיש כבדה ועייפה כל הזמן. התחלתי לנסות דברים בעצמי. שיניתי תזונה, אחרי זה הלכתי על דיאטה קיצונית. בהמשך עשיתי ספורט בלי הפסקה, נון-סטופ”. “וזה עזר?”, אני שואל. שרית עוצמת את עיניה ומנידה בראשה, ואני מבין שלא עזר כלום.

“הרופאים אמרו לי שאין מה לעשות. הם טענו שיש לי מעי רגיז. זה שם כולל להפרעה נפוצה, המתארת מספר סימפטומים שונים במערכת העיכול – כמו נפיחות, התכווצויות, כאבים, שלשול ועצירות לסירוגין”.(2). אבל אני לא קיבלתי את ההגדרה. לתסמונת מעי רגיז על פניו אין פתרון חד-משמעתי, ואני הייתי חייבת פתרון, ומיד. לא יכולתי להמשיך במצב שלי. כשהבטן נפוחה, הייתי ממש אדם אחר. לא רק יותר כבדה וכאובה, אלא גם עצבנית, מודאגת. כבר לא הכרתי את עצמי”.

“החלטתי לחקור לבד את כל הנושא של נפיחויות בבטן. קראתי הרבה. הבנתי שנפיחות יכולה להיגרם מכל מיני סיבות – החל ממקרים בהם הקיבה רגישה לסוגי מאכלים מסוימים ולא מפרקת אותם היטב, עבור בבעיות של עצירות, תגובה אפשרית לסטרס ומתח נפשי. במקרים אחרים, נפיחות בבטן היא תוצאה של ריבוי בקטריות בקיבה, או מצב שקשור לחיידק ספציפי בשם הליקובקטר פילורי. למדתי גם שלפעמים נפיחות בבטן נגרמת בגלל דיס-פפסיה, זה מצב בו הקיבה לא מפרישה מספיק מיצי קיבה ואנזימים כדי לפרק את המזון, פירוק ראשוני”.

“וואו, נראה שממש נהיית מומחית”, אני מתרשם. “כן, אבל מה זה עזר לי?”, אומרת שרית, ופוקחת עיניים במחווה של ייאוש. “אתה לא מבין, הנפיחות פשוט לא עזבה. 5 חודשים של סיוט”. “הרופאים רשמו לי אנטיביוטיקה, ואחר כן ניסו כדורים סותרי-חומצה – לוסק, אומפרדקס, נקסיום. ניסיתי הכל, ושום דבר לא עזר. להפך, נטילת כמויות גדולות של אנטיביוטיקה היא לכשעצמו לפעמים דבר לא רצוי. הייתי כבר על-הקצה, כמו שאומרים. לא ידעתי מאין יבוא עזרי. לא ידעתי למה הנפיחות הנוראית הזו בכלל נפלה עליי. יצא לי החשק לאכול, יצא לי החשק לעשות דברים עם הבנות שלי, ויתרתי על חיי חברה. ראש בקיר. סיוט. אין דרך אחרת לתאר את המסלול הזה שעברתי”.

אני מסתכל שוב על שרית. עוגת ריבת-חלב שהזמינה קודם, הגיעה לשולחן שלנו – ועכשיו היא אוכלת ממנה בהנאה. היא הצליחה לצאת מהסיוט שלה, אני חושב לעצמי. “היה רגע של מפנה בסיפור שלך”, אני אומר בקול. שרית מחייכת. “ועוד איך שהיה. ומה שמטורף הוא שהפתרון היה לי מתחת לאף כל הזמן. מסתבר שבאותו שבוע שבו הלכתי לרופאת המשפחה בפעם הראשונה והתלוננתי על הנפיחות, ממש באותו השבוע – חברה המליצה לי על ערכה טבעית, מצמחי מרפא, שעוזרת לחסל נפיחות בבטן. החברה אמרה לי שזה פתרון מדהים וטבעי, שמשפר את המצב תוך ימים ספורים. אבל לי זה נשמע לי יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי, ופשוט שכחתי את זה. לא להאמין!! לקח לי 5 חודשים של סבל עד ששמעתי המלצות מעוד אנשים, והחלטתי לנסות. יו, אם הייתי קצת יותר מהירה… כמה שבועות של תסכול וכאב הייתי חוסכת לעצמי. אתה קולט בכלל? הפתרון היה שם כל הזמן, ולא ניסיתי”.

“זה משוגע”, אני אומר לשרית. “תספרי מה בדיוק הפתרון הזה, איך זה עבד?”

“זו ערכה של תמציות צמחים שמייצרת חברת אולימד. מזמינים אונליין ומקבלים עד הבית עם שליח. בערכה מקבלים 3 מוצרים שונים, שצריך להתמיד ולקחת מדי יום – שני בקבוקים עם טיפות, וחליטת תה אחת. הבקבוק הראשון בערכה נקרא Oli-Clean. הוא מכיל תמצית צמחית בעלת טעם חרפרף, שנועדה למגר שגשוג יתר של בקטריות וחיידקים בעיכול. הבקבוק השני הוא של תמצית צמחים Oli-Restart: תמצית מתקתקה שנועדה לאזן את חומצות הקיבה, לחזק את מערכת העיכול כולה ואת חיידקי המעי הטובים – וגם אותה נוטלים בפורמט של טיפות, שאפשר לערבב עם קצת מים או מיץ. המוצר השלישי בערכת הטיפול הוא חליטת צמחים “דיג’קס”- שותים אותה לאורך היום, בדיוק כמו תה – וזה עוזר לעיכול תקין ושלם, מפיג גזים, צרבות ובחילות”. כל מה שנדרש הוא השרייה קצרה במים רותחים, וחליטת הצמחים מסייעת למיגור טפילי מעיים ולשיפור העיכול. (8)

שרית שוב מחייכת. “באופן אישי, התרופות שקיבלתי לפני כן מהרופא עזרו לי רק בקטנה, אבל הנפיחות בבטן המשיכה. לא יצאתי מזה, עד שהבנתי שהגוף שלי חייב פתרון חלופי, טבעי, לא משהו כימי ומהונדס. כשאני חושבת על זה, לא סתם הרפואה הטבעית כל כך משגשגת היום. אנשים מבינים את היתרונות והיכולות של הצמחים והחומרים הטבעיים. ובזכות אולימד, חזרתי תוך זמן קצר להיות עצמי. כמו שרית של פעם, בלי נפיחויות. זה לגמרי עמד במבחן התוצאה”.

“אבל איך בדיוק הערכה של אולימד עובדת?”, אני מקשה.

“רפואת הצמחים המסורתית היא רפואת טעמים”, מסבירה שרית. “כידוע, יש 5 טעמים. שניים מהם – הטעם המר והטעם החריף – יכולים לסייע לנו לשלוט על רמה תקינה של החיידק בקיבה, ולאזן את החומציות שלה. צמחי מרפא רבים מכילים את הטעם המר והחריף, ככה הם יכולים לסייע לאזן את חומציות הקיבה, ולשקם ביעילות את האיזון שבין אוכלוסיית חיידקי המעיים. (6) במילים פשוטות, צמחי מרפא מסוימים יכולים לסדר את הבלגן בבטן, ולחסל נפיחויות קשות. אבל חשוב להגיד, שכאשר צורכים צמחי מרפא בעלי טעמים חזקים, צריך לעשות את זה בשילוב עם צמחים תומכים, מתקתקים, שהם גם משקמי רקמות”.

“אלופה!” אני אומר. “הפכת למומחית”. שרית שוב צוחקת. “אני? אלופה? הערכה הטבעית של אולימד היא האלופה מבחינתי. רפואת הצמחים הייתה בשימוש לפני אלפי שנים, ובכל מקום בעולם הצליחו לרפא עימה מחלות, והנה גם פה בישראל אנשי המקצוע המצוינים של Olimed פיתחו תמציות צמחים שבאמת עובדות. אני פשוט נפעמת מהיכולת של תמציות הצמחים לעזור בריפוי טבעי ומהיר, שנותן פתרון לאנשים כמוני, שיש להם בעיות כרוניות”.

“אה, שרית, מותק – לך כבר אין נפיחות בטן כרונית, במקרה ושכחת”, אני מציין בחיוך רחב. “אשכרה”, היא עונה. “שכחתי שאני כבר אחרי זה. לא ייאמן”.


גם אתם סובלים מנפיחות מתמשכת בבטן, ומחפשים פתרון טבעי ויעיל?  לפרטים נוספים אודות ערכת אולימד לטיפול בנפיחויות, ולרכישה אונליין – לחצו כאן

 

מראי מקום ורפרנס מחקרי:

(1)    https://www.gastrojournal.org/article/S0016-5085(05)01348-X/pdf
(2)    https://sci-hub.se/10.1111/j.1572-0241.2001.05336.x
 (6)   https://www.researchgate.net/publication/331590355_Herbal_medicine_as_an_auspicious_therapeutic_approach_for_the_eradication_of_Helicobacter_pylori_infection_A_concise_review
 (8)   https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0958166911006732
רווית אוליאל / L.AC L.HRB
רווית אוליאל / L.AC L.HRB

מנהלת הקליניקה אולימד רפואה משלימה, מטפלת מזה שלוש עשרה שנים בדיקור סיני ויפני בקליניקות פרטיות ברחבי הארץ, ובמרפאת מכבי טבעי בחולון. מומחית ברפואה סינית, רפואה יפנית, צמחי מרפא, ותזונה.

לא מצליחים לרדת במשקל
לא מצליחים לרדת במשקל?

לא מצליחים לרדת במשקל? אולי מערכת העיכול אשמה! עיכול גרוע, כזה שרבים סובלים ממנו בעולם המערבי, יכול להוביל לעלייה במשקל. חוסר היכולת לספוג ולהטמיע רכיבי

סגירת תפריט
זקוקה לעזרה? התחילי צ'אט
דילוג לתוכן