תרופות סבתא לטיפול בעצירות

תרופות סבתא לטיפול בעצירות

רוב האנשים יחוו עצירות בשלב כלשהו בחיים שלהם.
בעולם המערבי שכיחות תופעה זאת מדווחת בממוצע ב כ־14% מהאוכלוסייה.
עצירות היא הפרעה שכיחה ולעיתים רבות כרונית, הפוגעת בעיקר באוכלוסיית הנשים והקשישים.

על מנת שתישמר פעילותו התקינה של המעי, חשוב מאוד להיפטר מפסולת ורעלים בגוף, ולהקטין את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן. דפוס המעיים של כולם הוא שונה, אך אצל כולם חשובה תנועת מעי סדירה ותקינה.

ישנם גורמים רבים אפשריים לעצירות :

דיאטה דלת סיבים, מזון מעובד , סוכר, שתיית מים בלתי מספקת,מחסור באימונים גופניים,  חוסר איזון של חיידקי המעי, הימנעות מכניסה לשרותים והתאפקות ממושכת, שינוי בשגרה ובנסיעות; חסרים תזונתיים מסוימים,  שימוש יתר בחומרים משלשלים, מתח לחץ וחרדה, נטילת תוספי ברזל ותרופות מסוימות כגון תרופות נוגדות דיכאון.
העצירות עשויה אפילו להיות סימן מוקדם של תנאים נוירולוגיים מסוימים כגון טרשת נפוצה או מחלת פרקינסון.

על הדלפק – משלשלים הם הטיפולים המקובלים הנפוצים ביותר, אך חשוב להבין כי הפתרון הזה הוא זמני ולא מטפל בשורש הבעיה, יתרה מכך, משלשלים עלולים להביא למצב של מעי עצל ותלות בלתי פוסקת בתרופה אשר לאורך זמן מרעה את המצב.

סימפטום עצירות היא של בעיה שורשית ועמוקה יותר הוא מתוך ולכן, חשוב לזהות את שורש הסיבה. אמנם ישנם גורמים פוטנציאליים רבים, אך אימוץ כמה אסטרטגיות מפתח יכול להיות יעיל מאוד בהקלה על עצירות עבור אנשים רבים.

לפניכם הצעות טבעיות מהארון של סבתא שאנחנו תמיד אוהבים:

1

תשתו!

שמעתם את זה קודם – שתו עוד מים!
גם חליטות צמחים, עם מערך צמחים יעודיים וטיפוליים למערכת העיכול, יכולים לחולל פלאים.

2

סיבים

סיבים מסיסים מאיצים את תנועת המעי שלכם.קבלת שילוב של שניהם חשוב. למרבה המזל, מזונות עשירים בסיבים שאינם מעובדים הן חלק מהבחירות הטובות ביותר וכוללות זרעים, בעיקר זרעי פשתן (לנסות לטול שתי כפיות מדי יום) פירות יער, עלים ירוקים, אגוזים, שזיפים, תאנים, קליפת פסיליום. המנעו ממזונות מעובדים אשר נוטים להיות מלאים בסוכר, ופחות מזינים, ואז הסיבים המעובדים עלולים לגרום לגזים, נפיחות ואי נוחות בטנית.

3

ישיבה נכונה בשרותים

ישיבה רגילה בשרותים, המלווה בלחיצות ומאמץ היא לא טבעית, ואחראית על בעיות כמו טחורים, עצירות, מחלות מעי דלקתיות ועוד.
ישיבה בתנוחת הכריעה, היא הישיבה העתיקה והנכונה, המביאה לתנועה נכונה של המעי, וניתן לבצע אותה בזמן ישיבה בשרותים, כאשר הרגליים כפופות על גבי דרגש.

4

מתח פסיכולוגי

מתח פסיכולוגי הוא אחד הגורמים העיקריים לעצירות. מגוון תרגילים ארוביים יכול לעזור, אך יש גם תנוחות יוגה מסוימות אשר יכולות להיות יעילות במיוחד ,לכן נסו לשלב גם כשני אימוני יוגה במהלך השבוע שלכם.

5

מגנזיום וויטמין C

לאנשים רבים עם עצירות יש מחסור במגנזיום.
נטילת מגנזיום יכולה לשמש משלשל טבעי ועדין. כמו עם כל תוסף תזונה, כדאי להתחילעל ידי לקיחת כמות קטנה בהדרגה,ולהגדיל את המינון, במקביל ליעוץ רפואי.
בנוסף ניתן להשלים עם ויטמין C להגדלת התועלת.

6

על הבוקר

2 כפות שמן זית , בחצי כוס מים חמימים, ירככו היטב את הצואה ויעזרו לכם להתפנות בקלות.

7

סלק

עשיר בויטמין A וסיבים, היציאה תהיה אדומה, לא להבהל:)

8

תמר ביום

התמר טוב לעידוד יציאות, ומכיל ויטמינים, סיבים אשלגן ואבץ.

לסיכום:

בעוד אנשים רבים מעדיפים לא לדון בהרגלי היציאות שלהם, זיהוי דפוס המעי שלכם, חיוני לטיפוח בריאות טובה. רעלים יש להסיר מהגוף על מנת שזה יתפקד במיטבו.

אם אתה כבר נאבקים באזור זה, נסו טיפים קלים אלה בכדי להקל על עצמכם, ואל תפחדו לדבר על תנועות המעי הרגיז שלכם עם הרופא המטפל שלך, אזור זה של הגוף ראוי תמיכה וטיפול, ואין כמו טיפול טבעי של סבתא.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים

יין ישמח לבב אנוש

על יין אדום, נוגדי חימצון רבי עוצמה ומה שביניהם במשך שני העשורים האחרונים המחקר הצביע על כך שצריכה מתונה של יין (בעיקר יין אדום העשיר

קרא עוד »